Hurda Kurşun

Kurşun bilinen en eski madenlerden biridir. Mezopotamya, İran ve Mısır’da yapılan kazılarda İÖ 6.-7. binyıla tarihlenen kurşundan yapılmış çeşitli eşyalar bulundu. Türkiye’de de Çatalhöyük kazalarında İÖ 6500’e tarihlenen kurşun boncuklar ele geçti. Kurşun filizi hemen hemen her yerde yeraltından çıkarılır. Çok ender yerde açık maden ocakları vardır. Açığa çıkarıldıktan sonra öğütülen filiz parçalan daha sonra filiz süzdürme (flotasyon) işlemiyle zenginleştirilerek geriye kalan kütlelerden ayrılır. Yoğunlaştırılmış filiz, bu işlemden sonra % 45-% 60 oranında kurşun içerir.Kurşunun en büyük kullanım alanları: Kabloların koruyucu kaplamasında, çeşitli levha ve boruların ve cephanelerin yapımında, boya ve çeşitli kimyasal maddelerin üretiminde, lehim yapımı, matbaa harfleri ve radyoaktif vb ışınlardan korunma araçlarıdır.

Çıkarılması ve işlenmesi oldukça zor olan ve ülkemizde rezerv bakımından oldukça düşük olan kurşunun geri dönüşümü ülke ekonomisi ve rezervlerimiz açısından oldukça önemlidir. Sizde elinizde bulunan kurşun hurdalarınızı firmamızı arayarak değerlendirebilir ve geri dönüşüme katkı saylayabilirsiniz. İletişim bölümünde bulunan numara ve mail adreslerimizde bizimle irtibata geçerek en güncel hurda kurşun fiyatları hakkında bilgi alabilir ve kurşun hurdalarınızı değerlendirmek için saha ekibimizden yardım isteyebilirsiniz.

Firmamıza ulaşarak en güncel hurda demir fiyatları, hurda bakir fiyatlari, hurda aluminyum fiyatlari, hurda kalay fiyatlari, hurda kablo fiyatlari, hurda matbaa aluminyum fiyatlari, hurda kursun fiyatlari, hurda çinko fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Firmamız aşağıda bulunan ilçelerden hurda alımı yapmaktadır.
İkitelli hurdacı
Sefaköy hurdacı
Başakşehir hurdacı
İOSB hurdacı
Kayaşehir hurdacı
Altınşehir hurdacı
Esenyurt hurdacı
Avcılar hurdacı
Gümüşpala Hurdacı
Haramidere hurdacı
Beylikdüzü hurdacı
Büyükçekmece hurdacı
Çatalca hurdacı
Çorlu hurdacı
Silivri hurdacı
Mimarsinan hurdacı
Gürpınar hurdacı
Hadımköy hurdacı
Çakmaklı hurdacı
Yenibosna hurdacı
Güneşli hurdacı
Çobançeşme hurdacı
Bakırköy hurdacı
Atakent hurdacı
Halkalı hurdacı
Merter hurdacı
Zeytinburnu hurdacı
Davutpaşa hurdacı
Esenler hurdacı
Bağcılar hurdacı
Kağıthane hurdacı
Gaziosmanpaşa hurdacı
Kemerburgaz hurdacı
Şişli hurdacı
Eyüp hurdacı
Rami hurdacı
Bayrampaşa hurdacı
Fatih hurdacı
Mecidiyeköy hurdacı
Sarıyer hurdacı
Kadıköy hurdacı
Ümraniye hurdacı
Dudullu hurdacı
Sultanbeyli hurdacı
Çamlıca hurdacı
Beşiktaş
Şekerpınar hurdacı
İzmit hurdacı
Tuzla hurdacı